O nas

Specjaliści – kilka słów o nas

Poznaj nas lepiej

Jesteśmy zespołem kardiologów dziecięcych na co dzień pracujących w Klinice Kardiologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Posiadamy duże doświadczenie w ocenie pacjentów z różnymi problemami kardiologicznymi wieku rozwojowego, w tym złożonych i ciężkich wad serca u dzieci od okresu prenatalnego jak i na różnym etapie leczenia kardiologicznego lub kardiochirurgicznego.

dr hab. n. med.
prof. ICZMP
Krzysztof Michalak FESC

specjalista kardiologii dziecięcej

Jestem kardiologiem dziecięcym z 15 letnim doświadczeniem pracy zawodowej w Klinice Kardiologii Dziecięcej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, gdzie obecnie pracuję na stanowisku profesora ICZMP. W 2013 roku uzyskałem Specjalizację z Pediatrii, w 2018 Specjalizację z Kardiologii Dziecięcej. Przez wiele byłem konsultantem oddziałów noworodkowych, kardiochirurgii dziecięcej oraz oddziału intensywnej opieki pooperacyjnej.

Na co dzień zajmuję się echokardiografią przezklatkową i przezprzełykową u dzieci z różnymi problemami kardiologicznymi okresu dziecięcego,
w tym najbardziej złożonymi wadami serca. Posiadam doświadczenie
w badaniu noworodków, w tym wcześniaków i dzieci z niską masą ciała. Wykonuję również badania w czasie zabiegów kardiologii interwencyjnej
i operacji kardiochirurgicznych.

lek. med.
Joanna Płużańska

specjalista kardiologii dziecięcej

Jestem specjalistą kardiologii dziecięcej, obecnie pracującym w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Posiadam ponad 6 letnie doświadczenie pracy zawodowej w Klinice Kardiologii Dziecięcej, dodatkowo 2 letni staż pracy z Klinice Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt oraz ponad 5 letni w Zakładzie Kardiologii Prenatalnej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

Posiadam doświadczenie w badaniu i konsultowaniu noworodków w tym wcześniaków i dzieci z niską masą ciała oraz pacjentów na oddziałach kardiochirurgii dziecięcej i oddziale pooperacyjnym oraz intensywnej opieki medycznej. Zajmuję się również diagnostyką i monitorowaniem wad serca i problemów kardiologicznych u płodu w II i III trymestrze ciąży. Dodatkowo na co dzień zajmuję się pacjentami z nadciśnieniem płucnym o różnej etiologii, prowadząc diagnostykę oraz leczenie, w tym również leczenie w ramach programu lekowego NFZ.

Najważniejszą formą docenienia naszej pracy są opinie naszych Pacjentów

Świetny specjalista z odpowiednim podejściem do dzieci. Wizyta odbyła się bez opóźnień. Doktor obszernie omówił wyniki badań i udzielił wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania.

Piotr

Najlepszy specjalista w swojej dziedzinie, bardzo dokładny i rzetelny. Prowadzi syna od urodzenia, kilkukrotnie podejmował decyzje, dzięki którym syn jest teraz w najlepszym możliwym stanie. Nie wyobrażamy sobie lepszej opieki kardiologicznej dla syna.

Rodzice Leona

Polecam serdecznie, syn został dokładnie zbadany, EKG, echo serca, USG, w miłej atmosferze. Wszystko zostało dokładnie omówione.

Mama Frania

Lekarz z ogromna wiedzą, podejściem, jest człowiekiem empatycznym. Bardzo dokładne badanie, wnikliwe wyjaśnienie, nawet płacz dziecka nie przeszkadza w przeprowadzeniu badania. Polecam.

Bartosz

Szukasz doświadczonych kardiologów?

Zachęcamy do kontaktu